Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
12. janvāris, 2015
Drukāt

1915. gada 12. janvārī

12janv_Cepelins_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 12. janvārī, ap plkst. 10 Liepāja pirmo reizi piedzīvoja vācu cepelīna uzlidojumu.

Tas liepājniekos izsauca emociju jūkli – interesi, bailes un apjukumu reizē. Dirižablis sākumā lidoja zemu un kopā ar skaļo motoru dūkoņu atstāja dziļu psiholoģisku iespaidu uz Siena tirgū sabraukušajiem lauciniekiem un pircējiem. Pārvarējuši sākotnējo izbīli, ļaudis skatījās no Kēnigsbergas atlidojušajā gaisakuģī drīzāk kā izrādē, jo deviņas cepelīna nomestās bumbas, pārsvarā Jaunliepājas daļā, ne civilajiem, ne militārajiem objektiem lielu postu nenodarīja. Divas no tām nesprāga, un tikai viena sabojāja dzelzceļu pie stacijas. Turklāt vācu lidoni virs Baltijas jūras iepretim Pērkonei ar ložmetēju uguni no zemes un kuģiem notrieca krievu robežsargi. Septiņus dirižab­ļa apkalpes vīrus sagūstīja. Stāstīja, ka trīs karavīri katastrofas laikā gājuši bojā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (21)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+