Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
12. janvāris, 2015
Drukāt

1915. gada 12. janvārī

12janv_Cepelins_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 12. janvārī, ap plkst. 10 Liepāja pirmo reizi piedzīvoja vācu cepelīna uzlidojumu.

Tas liepājniekos izsauca emociju jūkli – interesi, bailes un apjukumu reizē. Dirižablis sākumā lidoja zemu un kopā ar skaļo motoru dūkoņu atstāja dziļu psiholoģisku iespaidu uz Siena tirgū sabraukušajiem lauciniekiem un pircējiem. Pārvarējuši sākotnējo izbīli, ļaudis skatījās no Kēnigsbergas atlidojušajā gaisakuģī drīzāk kā izrādē, jo deviņas cepelīna nomestās bumbas, pārsvarā Jaunliepājas daļā, ne civilajiem, ne militārajiem objektiem lielu postu nenodarīja. Divas no tām nesprāga, un tikai viena sabojāja dzelzceļu pie stacijas. Turklāt vācu lidoni virs Baltijas jūras iepretim Pērkonei ar ložmetēju uguni no zemes un kuģiem notrieca krievu robežsargi. Septiņus dirižab­ļa apkalpes vīrus sagūstīja. Stāstīja, ka trīs karavīri katastrofas laikā gājuši bojā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (30)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+