Mobilā versija
Brīdinājums +27.6°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
13. jūlijs, 2015
Drukāt

1915. gada 13. jūlijā

13jul_Evakuacija_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 13. jūlijā, plašākai sabiedrībai darīja zināmu jau iepriekš pieņemto lēmumu sākt masveidīgu Rīgas rūpniecības uzņēmumu, izejvielu un pusfabrikātu evakuācija uz Iekškrieviju. Pirmā pasaules kara gaitā vācieši jau bija ieņēmuši Kurzemi un tuvojās Jelgavai.

Rīgas, vēlāk arī citu Latvijas pilsētu evakuāciju rosināja Krievijas Kara ministrija, bet procesu pārraudzīja ģenerālis Zaļubovskis. Tiem, kas kavētu evakuāciju, ģenerālis piedraudēja ar izsūtīšanām un kara tiesu. Rīgas un Vidzemes rūpniecība faktiski tika iznīcināta. Vispirms evakuēja lielākos uzņēmumus, pēc tam pārējos – līdz septembrim ap 400 fabriku. Tām līdzi aizbrauca ap 70 tūkstošiem strādnieku un viņu ģimenes locekļu. Prese skaidroja, ka tas darīts “ievērojot karalauka tuvumu”, kad apgrūtināta izejvielu piegāde. Vispirms izveda uzņēmumus, kam bija militāra nozīme, piemēram, vispārējo elektrības kompāniju un vagonu rūpnīcu “Fenikss”.

Pievienot komentāru

Sapratu, ka te galvenais ir "stabilitāte" – Smiltēns izstājas no cīņas (4)Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš pametīs partiju un arī “Vienotības” frakciju Saeimā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+