Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
14. oktobris, 2015
Drukāt

1915. gada 14. oktobrī

14okt_Bulgarija_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 14. oktobrī, Bulgārija oficiāli paziņoja, ka piesaka karu Serbijai, tādējādi iestājoties Pirmajā pasaules karā Vācijas un Austroungārijas pusē.

Bulgāru armija iesoļoja Serbijā. Tās galvaspilsētu Belgradu pirms piecām dienām bija ieņēmuši austrieši, un tas kalpoja par papildu pamudinājumu bulgāriem, jo sākotnēji Sofija bija neitrāla. Politikas maiņa tika uzskatīta par lielu Krievijas un Rietumu sabiedroto diplomātijas neveiksmi, turklāt Bulgārijas iestāšanās karā militāri apdraudēja sabiedroto pozīcijas Gallipoli pussalā Turcijā. Bulgāri cerēja, ka tiem izdosies pievienot savai valstij to Maķedonijas daļu, kas atradās Serbijas teritorijā, kā arī atsevišķas zemes Grieķijā un Rumānijā. Kā attaisnojumu izmantoja klasisko argumentu par “Bulgārijas etniskās” teritorijas apvienošanu. Bulgāru jūsma par pirmajiem panākumiem tomēr ātri apsīka. Tā vietā nāca vilšanās un atskārsme, ka izvēlēta nepareizā puse.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+