Mobilā versija
-0.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
14. oktobris, 2015
Drukāt

1915. gada 14. oktobrī

14okt_Bulgarija_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 14. oktobrī, Bulgārija oficiāli paziņoja, ka piesaka karu Serbijai, tādējādi iestājoties Pirmajā pasaules karā Vācijas un Austroungārijas pusē.

Bulgāru armija iesoļoja Serbijā. Tās galvaspilsētu Belgradu pirms piecām dienām bija ieņēmuši austrieši, un tas kalpoja par papildu pamudinājumu bulgāriem, jo sākotnēji Sofija bija neitrāla. Politikas maiņa tika uzskatīta par lielu Krievijas un Rietumu sabiedroto diplomātijas neveiksmi, turklāt Bulgārijas iestāšanās karā militāri apdraudēja sabiedroto pozīcijas Gallipoli pussalā Turcijā. Bulgāri cerēja, ka tiem izdosies pievienot savai valstij to Maķedonijas daļu, kas atradās Serbijas teritorijā, kā arī atsevišķas zemes Grieķijā un Rumānijā. Kā attaisnojumu izmantoja klasisko argumentu par “Bulgārijas etniskās” teritorijas apvienošanu. Bulgāru jūsma par pirmajiem panākumiem tomēr ātri apsīka. Tā vietā nāca vilšanās un atskārsme, ka izvēlēta nepareizā puse.

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiemJauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+