Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. septembris, 2015
Drukāt

1915. gada 16. septembrī

16sept_petroleja_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 16. septembrī, “Rīgas Ziņas” vēstīja: “Pie Oelriha petrolejas noliktavas, kas atrodas Kaļķu un Kungu un Kaļķu un Mazās Monētu ielas stūrī, vakar saplūda milzīgs ļaužu pulks pēc petrolejas, tā ka bija pilnīgi pārpildītas Kungu, Pēterbaznīcas, Lielā un Mazā Monētu ielas un pat Kaļķu iela.

Kārtības uzturēšanai bija izsūtīti divi kārtībnieki, kas darbojās vienos sviedros ar ļaužu izkliedēšanu, bet bez sekmēm. Ļaudis plūda kā biezs mākonis. Spaidīšanās, grūstīšanās bija tik ārkārtēja, ka vecākas sieviņas un meitenes tika saspiestas līdz vaimanām un raudām. Beigās izsauca policijas pristavu, un pati publika pārliecināja to, ka Oelrihs jāpiespiež slēgt savu noliktavu un izsūtīt petroleju mucām pa veikaliem pārdošanai.” Petroleju plaši izmantoja gan apgaismes lampām, gan plītiņām un prīmusiem, uz kā gatavoja ēdienu. Kara apstākļos Rīgā un arī Latvijā petrolejas sāka trūkt, bet mazumtirdzniecības cenas strauji cēlās.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+