Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
17. aprīlis, 2015
Drukāt

1915. gada 17. aprīlī (2)

17apr_Dimiters_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 17. aprīlī, Vitebskā piedzima ievērojamais padomju perioda latviešu teātra un kino aktieris Artūrs Dimiters. Karjeras sākumā režisori viņam esot teikuši: ”Jūs vienkārši runājat, un tas ir labi.”

Ar to bija domāts, ka lomas viņam sanāk dabiskas. Aktiera gaitas Dimiters uzsāka 1935. gadā Valmierā, pēc tam Liepājā, bet kopš 40. gadiem par viņa skatuvi kļuva Dailes teātris. Nākamajam latviešu aktiermākslas klasiķim un publikas mīlulim vislielāko slavu atnesa iekšējo pretrunu plosītu personību lomas. Vēlāk, īpaši kino, režisori viņam uzticēja gudru, taču cinisku, stūrgalvīgu, pat ļaunu cilvēku raksturlomas. Negatīvie varoņi Dimiteram padevās lieliski. No Dimiteru dzimtas nāk vairākas mūsdienu Latvijā pazīstamas personības: mākslinieks Juris Dimiters no pirmās laulības ar gleznotāju Džemmu Skulmi un dziesminieks Kaspars Dimiters un māksliniece Kristiāna Dimitere no otrās laulības ar Dailes teātra “prīmu” Viju Artmani.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kļūda ir iespējama, taču tas nozīmē, ka lasāt krievu Vikipēdiju. Jo latviešu vikipēdijā ir: Artūrs Dimiters (dzimis 1915. gada 17. aprīlī Vitebskā, miris 1986. gada 1. novembrī Rīgā) bija padomju un latviešu teātra un kino aktieris.

  2. Arturs Dimiters dzims 1915.gada 27.aprīlī. Tātad, dz. d. pēc 10 dienām. Tas rakstīts arī Wikipēdijā.

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+