Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
20. jūlijs, 2015
Drukāt

1915. gada 20. jūlijā

20jul_Avizes_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 20. jūlijā, avīze “Jaunākās Ziņas” publicēja īsu paziņojumu: “Ja izrādīsies, ka no mums neatkarīgiem iemesliem “Jaunāko Ziņu” izdošana Rīgā nebūs iespējama, tad tā tiks turpināta Petrogradā.”

Ar vācu tuvošanos Rīgai un rūpniecības uzņēmumu steidzīgo evakuāciju saistītais, panikai tuvais cara varas iestāžu noskaņojums bija skāris arī avīzes. Kaut rīkojums par kara rūpniecībā izmantojamo metālu aizvešanu neattiecās uz tipogrāfiju svina klišejām, laikrakstu redakcijas viena pēc otras vai nu pārtrauca darbību pavisam, vai evakuējās. Jūlija beigās izdošanu pārtrauca “Rīgas Avīze”, tad “Latvija”. Augustā uz mēnesi apklusa “Jaunā Dienas Lapa”, kas sāka iznākt Petrogradā. “Dzimtenes Vēstnesis” pārcēlās uz Pleskavu. Šādā situācijā savu augšupeju sāka “Jaunākās Ziņas”, kas ne vien palika Rīgā, bet pat paplašināja korespondentu loku.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (49)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+