Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
20. jūlijs, 2015
Drukāt

1915. gada 20. jūlijā

20jul_Avizes_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 20. jūlijā, avīze “Jaunākās Ziņas” publicēja īsu paziņojumu: “Ja izrādīsies, ka no mums neatkarīgiem iemesliem “Jaunāko Ziņu” izdošana Rīgā nebūs iespējama, tad tā tiks turpināta Petrogradā.”

Ar vācu tuvošanos Rīgai un rūpniecības uzņēmumu steidzīgo evakuāciju saistītais, panikai tuvais cara varas iestāžu noskaņojums bija skāris arī avīzes. Kaut rīkojums par kara rūpniecībā izmantojamo metālu aizvešanu neattiecās uz tipogrāfiju svina klišejām, laikrakstu redakcijas viena pēc otras vai nu pārtrauca darbību pavisam, vai evakuējās. Jūlija beigās izdošanu pārtrauca “Rīgas Avīze”, tad “Latvija”. Augustā uz mēnesi apklusa “Jaunā Dienas Lapa”, kas sāka iznākt Petrogradā. “Dzimtenes Vēstnesis” pārcēlās uz Pleskavu. Šādā situācijā savu augšupeju sāka “Jaunākās Ziņas”, kas ne vien palika Rīgā, bet pat paplašināja korespondentu loku.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+