Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. jūlijs, 2015
Drukāt

1915. gada 20. jūlijā

20jul_Avizes_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 20. jūlijā, avīze “Jaunākās Ziņas” publicēja īsu paziņojumu: “Ja izrādīsies, ka no mums neatkarīgiem iemesliem “Jaunāko Ziņu” izdošana Rīgā nebūs iespējama, tad tā tiks turpināta Petrogradā.”

Ar vācu tuvošanos Rīgai un rūpniecības uzņēmumu steidzīgo evakuāciju saistītais, panikai tuvais cara varas iestāžu noskaņojums bija skāris arī avīzes. Kaut rīkojums par kara rūpniecībā izmantojamo metālu aizvešanu neattiecās uz tipogrāfiju svina klišejām, laikrakstu redakcijas viena pēc otras vai nu pārtrauca darbību pavisam, vai evakuējās. Jūlija beigās izdošanu pārtrauca “Rīgas Avīze”, tad “Latvija”. Augustā uz mēnesi apklusa “Jaunā Dienas Lapa”, kas sāka iznākt Petrogradā. “Dzimtenes Vēstnesis” pārcēlās uz Pleskavu. Šādā situācijā savu augšupeju sāka “Jaunākās Ziņas”, kas ne vien palika Rīgā, bet pat paplašināja korespondentu loku.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (50)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+