Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
21. oktobris, 2015
Drukāt

1915. gada 21. oktobrī

21okt_radio_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 21. oktobrī, notika cilvēces vēsturē pirmā transatlantiskā telefonsaruna. To eksperimentālā kārtā organizēja “American Telephone & Telegraph Co.”, izmantojot tolaik tikko konstruētos radiolampu raidītājus un uztvērējus. Viena no stacijām atradās ASV kara flotes bāzē Ārlingtonā pie Vašingtonas, bet otra Francijā izmantoja radioviļņu uztveršanai un noraidīšanai Eifeļa torni Parīzē. Amerikāņu virsnieki un viņu Francijas armijas kolēģi apmainījās pieklājības frāzēm. Signālu uztvēra arī stacija Honolulu Havaju salās. Eksperiments kļuva par tehnikas jomas sensāciju, jo parādīja, uz ko spējīgi vakuumlampu raidītāji. Pirmo 20. gadsimta sākuma bezvadu radiotelegrāfu signālu sniedzamība taču nebija plašāka par 20 km. Tika īpaši uzsvērts, ka pirmo reizi “cilvēka balss pārskanējusi okeānu”. Pirmā komerciālā transatlantiskā telefonsaruna notika 1927. gadā starp Londonu un Ņujorku.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+