Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
22. decembris, 2015
Drukāt

1915. gada 22. decembrī

22dec_Zvejnieki_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 22. decembrī, “Jaunākās Ziņas” vēstīja par Rīgā notikušo zvejnieku delegātu sapulci, kurā spriests, ko darīt no Kurzemes Pirmā pasaules kara dēļ atbēgušajiem zvejniekiem un viņu līdzbiedriem Rīgas jūrmalā un tuvējos zvejniekciemos: “Karš izpostījis visu un zvejnieku posts esot lielāks, nekā to vispār var iedomāties.”

Nespējot vairs nodarboties ar agrāko rūpalu, daudzi cieta badu, bet daži naudīgākie pārcēlās uz Narvu, Arhangeļsku un Astrahaņu cerībā atsākt zvejošanu svešās jūrās. Sapulcē tika cilāts jautājums par pārcelšanos uz Somiju, “bet tur grūti atrast dzīvokļus un arī paši somi neesot visai viesmīlīgi”. Par labāku atzina Lādogas ezera Krievijas krastu – tur daudzus vietējos iesauca armijā un zvejotāju trūka. Daudzi tomēr izteicās pret aizceļošanu, jo cerēja, ka situācija frontē mainīsies un jau pavasarī varēs atgriezties mājās.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniKāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+