Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
23. jūlijs, 2015
Drukāt

1915. gada 23. jūlijā

23jul_Herders_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 23. jūlijā, Rīgā, par kuru Krievijas armijas virspavēlniecība baiļojās, ka tā var drīz krist vācu rokās, pilnā sparā ritēja visu kara rūpniecībā izmantojamo krāsaino metālu kraušana vagonos un kuģos.

Evakuācija attiecās arī uz bronzas pieminekļiem un baznīcu zvaniem. “Barklaja de Tolli pieminekli noņem, lai tas nekristu karam par upuri,” šajā dienā lakoniski vēstīja avīze “Latvija”. Sagatavošanā bija Pētera I piemineklis Aleksandra (Brīvības) bulvārī un Johana Gotfrīda Herdera biste pie Doma baznīcas. Jāizved bija teju viss, kas darināts no vara, zelta, sudraba, alumīnija, alvas, pat jumta skārds, nemaz nerunājot par rūpniecībā izmantojamajām tērauda šķirnēm. Pētera I piemineklis nogrima līdz ar torpedēto kuģi. Lai arī 1934. gadā to izcēla un Rīga pieminekli atpirka, “cars” goda vietā neatgriezās, dodot savu vietu Brīvības piemineklim.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (46)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+