Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
23. jūlijs, 2015
Drukāt

1915. gada 23. jūlijā

23jul_Herders_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 23. jūlijā, Rīgā, par kuru Krievijas armijas virspavēlniecība baiļojās, ka tā var drīz krist vācu rokās, pilnā sparā ritēja visu kara rūpniecībā izmantojamo krāsaino metālu kraušana vagonos un kuģos.

Evakuācija attiecās arī uz bronzas pieminekļiem un baznīcu zvaniem. “Barklaja de Tolli pieminekli noņem, lai tas nekristu karam par upuri,” šajā dienā lakoniski vēstīja avīze “Latvija”. Sagatavošanā bija Pētera I piemineklis Aleksandra (Brīvības) bulvārī un Johana Gotfrīda Herdera biste pie Doma baznīcas. Jāizved bija teju viss, kas darināts no vara, zelta, sudraba, alumīnija, alvas, pat jumta skārds, nemaz nerunājot par rūpniecībā izmantojamajām tērauda šķirnēm. Pētera I piemineklis nogrima līdz ar torpedēto kuģi. Lai arī 1934. gadā to izcēla un Rīga pieminekli atpirka, “cars” goda vietā neatgriezās, dodot savu vietu Brīvības piemineklim.

Pievienot komentāru

Aukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības; sestdien stindzinās pat -16 grādu salsAukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības, bet vēl vairāki simti ar ķermeņa atdzišanu nonākuši slimnīcā, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Draugiem Facebook Twitter Google+