Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
27. aprīlis, 2015
Drukāt

1915. gada 27. aprīlī (1)

27apr_Kavalerija_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 27. aprīlī, no Austrumprūsijas Kauņas un Liepājas virzienā sākās tā sauktais Lauenšteina reids, kas bija kombinēts kavalērijas un kājnieku uzbrukums nolūkā atvieglot tobrīd vācu un austroungāru armijām nelabvēlīgo situāciju Galīcijā.

Tas, kas bija iecerēts kā otršķirīga operācija, izvērtās pat pašiem vāciešiem negaidītā panākumā, jo ģenerāļa Lauenšteina kavalēristu reida sekas bija Lietuvas, Kurzemes un Zemgales krišana turpmākajos mēnešos. Krievijas armija vācu izvēlētā trieciena virzienā izrādījās vāja un mazskaitlīga. Pirmajās dienās vācieši vispār nesastapa nekādu pretestību un veica pat vairāk par 50 km dienā. Ziņas par notiekošo Rīgā pienāca pretrunīgas, jo Krievijas armijas pavēlniecība vēstīja par panākumiem, taču lietuviešu un pēc tam kurzemnieku bēgļu straumes, viņu stāsti liecināja par pretējo. Maija sākumā vācieši jau bija pie Šauļiem un Liepājas. No militārās vēstures viedokļa Lauenšteina reids ir iezīmīgs, jo bija pēdējā liela mēroga kavalērijas operācija Pirmajā pasaules karā un modernā kara apstākļos vispār.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt pietiks kultivēt mītu par Kurzemes bēgļiem? Lielāko daļu no mājām izdzina krievu armija, lai neatstātu ienaidniekiem darbaspēku. Vairumā gadījumu tur nebija nekādas brīvprātības.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+