Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. augusts, 2015
Drukāt

1915. gada 3. augustā

3aug_strelnieki_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 3. augustā, “Jaunākās Ziņas” vēstīja:

“Brīvprātīgo pieteikšanās latviešu bataljonos ir tik dzīva, ka vakar jau varēja nosūtīt otro pulciņu, kas notika vēl lieliskāk un svinīgāk nekā dienu agrāk. Zeltenītes pulkiem spiedās caur ļaužu drūzmām, kuras ar urrā saucieniem laida viņas cauri pušķot karavīrus – bāleliņus. Kāds no latviešu bataljonu organizācijas komitejas locekļiem sirsnīgi apsveica jaunos tēvijas sargus un norādīja uz viņu cēlo uzdevumu pret Caru un dzimteni.” Pūļa gaviles saplūda ar “Dievs, svētī Latviju” un militārā orķestra spēlētajām latviešu tautasdziesmu melodijām. Brīvprātīgo gājiens no pieteikšanās punkta Tērbatas ielā 1 – 3 virzījās pa Aleksandra (Brīvības) un Teātra (Aspazijas) bulvāri, tad pa Grēcinieku ielu uz Daugavu, kur to gaidīja liellaivas. Strēlnieku pieteikšanās bija noteikta līdz 7. augustam. Pēc tam topošos karavīrus bija jāsāk pārbaudīt medicīniskajai komisijai.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+