Mobilā versija
+3.9°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
9. decembris, 2015
Drukāt

1915. gada 9. decembrī

9dec_Riga_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 9. decembrī, “Jaunākās Ziņas” publicēja ar naudas sodiem un vairākām dienām cietumā policijas administratīvi sodīto pilsoņu sarakstu.

No tā var gūt ieskatu, kāda gaisotne tajās Pirmā pasaules kara dienās valdīja Rīgā: “Dore Kalniņ par kartupeļu pārdošanu uz ielas, aizšķērsojot satiksmi, Natālija Gaigala par gaļas pārdošanu dārgāk par obligatorisko taksi, Kārlis Ozoliņš par braukšanu ar velosipēdu bez īpašas štāba komendanta atļaujas, Josifs Janušišs par braukšanu pa ielas vidu, saduroties ar tramvaja vagonu, Juris Tuls par nepatiesu ziņu izplatīšanu par mūsu armiju, Marija Zamuel par sava īrnieka nepierakstīšanu policijā, Staņislavs Voiceho­vičs par nepaklausību policijai, Staņislavs Tendzjagoļskis par to, ka atļāvis savam mazgadējam dēlam tirgoties ar avīzēm bez likumīgas atļaujas…”

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (29)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+