Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
9. decembris, 2015
Drukāt

1915. gada 9. decembrī

9dec_Riga_2

Pirms 100 gadiem, 1915. gada 9. decembrī, “Jaunākās Ziņas” publicēja ar naudas sodiem un vairākām dienām cietumā policijas administratīvi sodīto pilsoņu sarakstu.

No tā var gūt ieskatu, kāda gaisotne tajās Pirmā pasaules kara dienās valdīja Rīgā: “Dore Kalniņ par kartupeļu pārdošanu uz ielas, aizšķērsojot satiksmi, Natālija Gaigala par gaļas pārdošanu dārgāk par obligatorisko taksi, Kārlis Ozoliņš par braukšanu ar velosipēdu bez īpašas štāba komendanta atļaujas, Josifs Janušišs par braukšanu pa ielas vidu, saduroties ar tramvaja vagonu, Juris Tuls par nepatiesu ziņu izplatīšanu par mūsu armiju, Marija Zamuel par sava īrnieka nepierakstīšanu policijā, Staņislavs Voiceho­vičs par nepaklausību policijai, Staņislavs Tendzjagoļskis par to, ka atļāvis savam mazgadējam dēlam tirgoties ar avīzēm bez likumīgas atļaujas…”

Pievienot komentāru

Aukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības; sestdien stindzinās pat -16 grādu salsAukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības, bet vēl vairāki simti ar ķermeņa atdzišanu nonākuši slimnīcā, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Draugiem Facebook Twitter Google+