Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
13. septembris, 2016
Drukāt

1916. gada 13. septembrī

13sept_Dals_2

Pirms 100 gadiem, 1916. gada 13. septembrī, norvēģu cilmes velsieša ģimenē dzimis viens no izcilākajiem 20. gadsimta otrās puses britu rakstniekiem Roalds Dāls.

Pateicoties viņa bērnu grāmatām, piemēram, “Čārlijs un šokolādes fabrika” un “Matilde”, Dālu godā par vienu no labākajiem 20. gadsimta bērnu grāmatu autoriem pasaulē. Otrā pasaules kara laikā Dāls dienēja par britu kara aviācijas iznīcinātājpilotu, vēlāk – izlūkdienesta virsnieks, diplomāts. 1942. gadā tapa viņa pirmais stāsts, bet pasaules mēroga literāta slava pie autora atnāca 60. gados. Roalda Dāla gan pieaugušajiem, gan bērniem domātie darbi no citu kolēģu sacerētā atšķiras ar melno humoru, brīžiem pat drūmo noskaņu un negaidītu noslēgumu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+