Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
15. janvāris, 2016
Drukāt

1916. gada 15. janvārī (1)

15jan_Bavo_2

Pirms 100 gadiem, 1916. gada 15. janvārī, Šveicē piedzima Moriss Bavo.

Viņa mūžs bija tikai 25 gadus ilgs, un Bavo vārds ir mazpazīstams, tomēr pasaules vēsture varēja būt citāda, ja izdotos viņa iecere 1938. gada 9. novembrī kādā nacistu pasākumā Minhenē nogalināt Ādolfu Hitleru. Bavo kā Senbrijo (Francijā) katoļu semināra audzēknis atentātu izplānoja viens. Nav skaidrs, kad viņš pieņēma šādu lēmumu, taču puisis par to bija runājis arī ar savu draugu seminārā. Viņš pat izlikās par dedzīgu nacistu, lai iekļūtu goda viesiem domātajā ložā cerībā tā piekļūt tuvāk upurim. Hitleru bija plānots nošaut ar revolveri, ko Bavo turēja kabatā. Tomēr izrādījās, ka fīrers ir pārāk tālu no ložas, lai varētu trāpīt. Turklāt sajūsminātā pūļa nacistu sveicienam paceltās rokas aizsedza skatu. Neīstenojās arī plāns nogalināt Hitleru nākamajās dienās. Puisi iegāza braukšana bez biļetes vilcienā atpakaļ uz Parīzi. Tad atrada arī ieroci. Tāpat pie Bavo atrastie dokumenti darīja aizdomīgu gestapo. Morisu Bavo giljotinēja Berlīnes cietumā 1941. gada 14. maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Piem. girsas,lindermansi utt. Atbildēt

    Hmm – vai tā bija slavas dziesma teroristam, jeb maskēts aicinājums , ka pienācis laiks izmantot šādus vēstures izmaiņu veidus arī LV ??!

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+