Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. maijs, 2016
Drukāt

1916. gada 30. maijs

30maijs_Vilhelms_2

Pirms 100 gadiem, 1916. gada 30. maijā, Pirmā pasaules kara gaitā vācu iekaroto Kurzemi un Jelgavu apmeklēja Vācijas ķeizars Vilhelms II. Pilsētā viņš ieradās ar vilcienu un pēc tam devās atklāt Driksas koka tiltu, ko bija uzbūvējuši vācu sapieri un kas tika nosaukts par Ķeizara tiltu.

Lai arī būvēts kara laikā, tas bija visai grezns – trim arkām: galos un vidū, kokgriezumiem, kuros redzami bruņinieki, Jelgavas un Kurzemes ģerboņi. Ķeizars tāpat piedalījās dievkalpojumā Sv. Trīsvienības baznīcā un tikās ar Kurzemes vācu muižniecības un sabiedrības pārstāvjiem. Vilhelms II samērā regulāri apmeklēja piefrontes zonu kā austrumos, tā rietumos. Otrreiz viņš Jelgavā bija 1917. gada septembrī, pa ceļam uz Rīgu. Bijušo Livoniju un īpaši Kurzemi Vilhelms II uzskatīja par nākamo vācu “dzīves telpu”. To apliecināja arī viņa solījums vācu muižniecības delegātiem 1916. gadā Jelgavā: “Esiet droši, es jūs vairs neizdošu. Ar Dieva un mana labā zobena palīdzību es paturēšu Kurzemi”.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (19)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (7)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+