Mobilā versija
+15.4°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
7. novembris, 2016
Drukāt

1916. gada 7. novembrī

Krastkalns

Pirms 100 gadiem, 1916. gada 7. novembrī, Rīgas dome pirmo reizi vēsturē par Rīgas pilsētas galvas biedru, faktiski pilsētas galvu, ievēlēja latvieti  Andreju Krastkalnu.

Faktiski viņš pilsētu bija vadījis jau kopš 1915. gada, kad Pirmā pasaules kara apstākļos oficiālais pilsētas galva, vācbaltietis Vilhelms Roberts fon Bulmerinks tika izsūtīts uz Irkutsku, bet domnieku, viņa vietā ievēlēto Nikolaju fon Krameru neapstiprināja cara administrācija. Pēdējā lika skaidri manīt, ka nevienu vācieti par Rīgas domes priekšsēdētāju vairs redzēt negrib. Aizklātajā balsojumā par Krastkalnu piedalījās 57 domnieki – 13 latvieši, 42 vācieši un divi krievi. Krastkalns dabūja 37 balsis un ieguva tiesības vadīt pilsētu ārkārtīgi grūtajā laikā, kad piefrontes pilsētā Rīgā trūka kā pārtikas, tā kurināmā un citu preču. Pēc 1917. gada Februāra revolūcijas viņu iecēla arī par Vidzemes guberņas komisāru.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (14)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+