×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

1917. gada 23. februārī (8. III pēc jaunā stila). Revolūcija Krievijā (1)

23feb2_revolucija_16

Pirms 100 gadiem Krievijas impērijas galvaspilsētā Petrogradā maizes un citu pārtikas produktu trūkums izsauca spontānas civiliedzīvotāju demonstrācijas un dumpi.

Tas, kas pāris dienu iepriekš bija sācies kā garas rindas pie maiznīcām, maiznīcu demolēšana un izsaucieni “maizi, maizi!”, šajā dienā pārauga politiskos notikumos, ko pazīst kā Februāra revolūciju. Demonstranti sāka pieprasīt ne tikai maizi, bet arī tautā nepopulārā kara izbeigšanu un cara Nikolaja II atkāpšanos. Maizes dumpi pastiprināja Petrogradas rūpnīcu vairāku simtu tūkstošu strādnieku streiks. Strādnieki bija neapmierināti ar algām, produktu trūkumu un neatrisinātiem sociālajiem jautājumiem. Krievija, visus resursus mobilizējot Pirmā pasaules kara vajadzībām, bija galīgi pametusi novārtā iedzīvotāju vajadzības. Nākamajās dienās pēc 23. februāra nemieri pārauga ģenerālstreikā; policija vairs nespēja kontrolēt situāciju, armija un pat kazaki pārgāja demonstrantu pusē. 2. martā cars Nikolajs II atteicās no troņa; varu uzņēmās Pagaidu valdība; sākās Krievijas impērijas agonija. Tikmēr Latvijā par revolūciju Pēterburgā uzzināja jau kā par notikušu faktu, jo Rīgā nekādu nemieru nebija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāds ģeniājs KRETĪNS ! izdomāja un palaida nosaukumu-“”TOVAR IŠC'””,kur jau miljoni cilvēki bija tā NOZOMBĒTI !, ka NEAPJĒDZA, KA TAS…nozīmē=MEKLĒ PRECI !…,JEB “”PRECES MEKLĒTĀJS”””, protams, tas cionistu MURGS ! atnāca arī pie mums!,….

Draugiem Facebook Twitter Google+