×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

1917. gada 25. aprīlī. (1)

Ficdzeralda

Dzimusi “Džeza karaliene”

Pirms 100 gadiem ASV Virdžīnijas štatā piedzima vēlāk par Džeza karalieni, Lēdiju Ellu un Lēdiju Dziesmu godinātā džeza klasiķe Ella Ficdžeralda. Viņas vokālās spējas tika apbrīnotas toņa tīrības, nevainojamās dikcijas un fenomenālo spēju improvizēt ar balss palīdzību dēļ. Gandrīz 50 gadu ilgajā karjerā Ficdžeralda izdeva aptuveni 90 albumu un trīspadsmit reizes saņēma prestižo “Grammy” balvu par labāko ierakstu. Viņas skatuves un ierakstu partneri bija ne mazāk leģendārie džeza mūziķi Djūks Elingtons, Lūiss Ārmstrongs, Kvinsijs Džonss, Kaunts Beisijs un citi. Tikai Ficdžeraldas dzīves laikā vien visā pasaulē pārdeva vairāk nekā 40 miljonus viņas skaņuplašu. Viņas bērnībā gan nekas nelika domāt, ka meitenei ar dabas doto lielisko balsi, ko tā trenēja, dziedot līdzi skaņuplatēm, izdosies līdz kam tādam nonākt. Ellas mātes dzīves partneri mainījās, un viņa pati nomira, kad meitai bija tikai 14. Pusaudžu gadus nākamā zvaigzne vadīja te pie savas tantes, publiskā nama turētājas, starp mafiozi un azartspēļu spēlmaņiem, te kā internāta audzēkne vai vispār kā bezpajumtniece. Lūzums iestājās 1934. gadā, kad Ficdžeralda sadūšojās piedalīties amatierdziedātāju konkursā kādā no Hārlemas muzikālajiem teātriem un ieguva pirmo vietu, saņemot balvā 25 dolārus un sadarbības piedāvājumu. Savu pēdējo koncertu viņa sniedza 1993. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+