×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2018
Drukāt

1918. gada 14. jūlijā. Dzimis “dzejnieks ar kameru” – Ingmars Bergmans (1)

14jul_Bergmans

I. Bergmans 50. gados

Pirms 100 gadiem luterāņu mācītāja ģimenē Upsalā dzimis kinorežijas pasaules klasiķis, kino novators un viens no visu laiku ietekmīgākajiem meistariem šajā jomā Ingmārs Bergmans (1918 – 2007), saukts arī par “dzejnieku ar kameru”.

Īpaši labi pazīstamas ir viņa filmas “Fanija un Aleksandrs”, “Zemeņu lauks”, “Septītais zīmogs”. Bergmans savā mūžā uzņēma ap 60 filmu, nopelnīja sešas “Oskara” balvas, septiņas reizes bija Kannu kinofestivāla laureāts un divreiz izpelnījās Britu Kinoakadēmijas atzinību.

Karjeras sākumā viņš aktīvi darbojās kā teātra režisors un, arī būdams jau kino slavenība, neatteicās no šī žanra, sava mūža laikā iestudējot ap 170 lugu.

Ingmāra Bergmana jubileja šogad visā pasaulē, arī Latvijā, tiek atzīmēta ar dažādām filmu retrospekcijām, konferencēm, izstādēm un citiem pasākumiem.

Zviedrijā apgalvo, ka globālais mērogs ar kādu visa 2018. gada garumā notiek Bergmana simtgades sarīkojumi, ir unikāls, jo līdz šim neviena filmu zvaigzne tik lielu godu pasaulē nav izpelnījusies.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. interesani , vai viņš arī ir ”čekas maisos” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+