×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
17. jūlijs, 2018
Drukāt

1918. gada 17. jūlijā. Cara Nikolaja II un viņa ģimenes nogalināšana (5)

17jul_Cars_16

Cara Nikolaja II ģimene.

Pirms simts gadiem Jekaterinburgā tirgotāja Ipatjeva nama pagrabā lielinieki naktī nogalināja Krievijas pēdējā cara Nikolaja II ģimeni. Pēc Ļeņina rīkojuma tika nošauts cars, viņa sieva, pieci bērni un vairāki kalpotāji. Nogalināto ķermeņus aizveda uz mežu un iemeta pamestā šahtā. Sākotnēji lielinieku plānos cara nogalināšana nebija paredzēta un drīzāk tie īsti nezināja, ko ar gāzto monarhu darīt. Romanoviem liktenīgs izrādījās balto armijas ģenerāļa Kolčaka veiksmīgais uzbrukums un tuvošanās Jekaterinburgai. Gluži tā paša iemesla dēļ dažas dienas pirms šiem traģiskajiem notikumiem, 13. jūlijā, lielinieku miliči un čekisti mežā pie Permas ar vietējās varas lēmumu nogalināja cara brāli, lielkņazu Mihailu Aleksandroviču un viņa sekretāru Nikolaju Džonsonu (citā versijā Žonsons). Šis lēmums ar Maskavu un Ļeņinu nebija saskaņots, taču lielinieku partijas vadība vēlāk to akceptēja. Gan cara, gan lielkņaza gadījumā lielinieki bija nobijušies, ka augstdzimušās personas nonāks Kolčaka rokās, kurš tās varētu izmantot savas ietekmes pastiprināšanai. Vēlāk radās mīts, ka caru nogalinājuši “latvieši”. Tomēr vēsturnieki pēc rūpīgiem pētījumiem ir noskaidrojuši, ka spriedumu izpildīja krievu un ungāru tautības čekistu grupa Jakova Jurovska vadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Krievijas CARA ĢIMENI NU GAN NENOŠĀVA LATVIEŠI?!? TIE NEBIJA VIŅI!!!!!

  2. Netīri apmelojumi par latviešiem. Mūsu nebija tik daudz, lai vienlaicīgi piedalītos slepkavībās…..

  3. Kārtējā propoganda

  4. … Latviesi tika sakuma piemineti ka Cara slepkavas … ka jau pienakas pec komunistiskas atbidibas teorijas, kas nogruz visu uz vajako vai nevainigo pusi, ta ar strelniekiem, NKVD bendem, gulagu nometnu vadibu, terora ieviesanu un pat neiedomajami zverisko Cara gimenes un miljoniem kulaku slepkavibu CCCP …???

    … Bet kadas tautbas piederigie bija sie pasi Krievijas komunisti … un vel no talas Ungarijas … ar pienemtiem vardiem ka Jakovs Jurevski … ???!!!!

  5. … Latviesi tika sakuma piemineti ka slepkavas … bet kadas tautibas bija ‘krievu un ungaru’ slepkavas, ar vardiem ka Jakovs Jurevskis ….???

Draugiem Facebook Twitter Google+