Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
2. marts, 2012
Drukāt

1922. gada 2. martā

2marts_ligatne_2

Pirms 90 gadiem, 1922. gada 2. martā, kā vēsta tā laika prese, Rīgā 13 dzelzceļa vagoni ”pielādēti ar Līgatnes papīru Padomju Krievijas naudas drukāšanai”.

 

Lielinieku valsts tolaik atradās saimnieciskā sabrukumā un rubļus bija spiesta drukāt uz ”buržuāziska” papīra. Kaut Līgatnes papīrfabrikas stāvoklis pēc Pirmā pasaules kara bija grūts – daļa iekārtu evakuētas vai sabojātas; strādnieku skaits no 1200 samazinājies uz pusi –, tomēr prasmīgie meistari un speciālisti bija palikuši. Latvijā jau kopš neatkarības sākuma loloja rožainas cerības par lieliem Padomju Krievijas saimnieciskajiem pasūtījumiem un aktīvu tirdzniecību. Lielākoties tās izrādījās ilūzijas, un PSRS pasūtījumi, ja arī tika izdarīti, bija tik mazi un epizodiski, ka faktiski neietekmēja Latvijas ekonomiku.

 

 

Pievienot komentāru

Bijušais Spānijas karalis 79 gadu vecumā kļuvis par burāšanas čempionuBijušais Spānijas karalis Huans Karloss 79 gadu vecumā ir kļuvis par pasaules burāšanas čempionu kopā ar savu komandu sacensībās, kas notika Kanādas pilsētā Vankūverā.
Draugiem Facebook Twitter Google+