Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
2. marts, 2012
Drukāt

1922. gada 2. martā

2marts_ligatne_2

Pirms 90 gadiem, 1922. gada 2. martā, kā vēsta tā laika prese, Rīgā 13 dzelzceļa vagoni ”pielādēti ar Līgatnes papīru Padomju Krievijas naudas drukāšanai”.

 

Lielinieku valsts tolaik atradās saimnieciskā sabrukumā un rubļus bija spiesta drukāt uz ”buržuāziska” papīra. Kaut Līgatnes papīrfabrikas stāvoklis pēc Pirmā pasaules kara bija grūts – daļa iekārtu evakuētas vai sabojātas; strādnieku skaits no 1200 samazinājies uz pusi –, tomēr prasmīgie meistari un speciālisti bija palikuši. Latvijā jau kopš neatkarības sākuma loloja rožainas cerības par lieliem Padomju Krievijas saimnieciskajiem pasūtījumiem un aktīvu tirdzniecību. Lielākoties tās izrādījās ilūzijas, un PSRS pasūtījumi, ja arī tika izdarīti, bija tik mazi un epizodiski, ka faktiski neietekmēja Latvijas ekonomiku.

 

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studentiVācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+