Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
27. jūlijs, 2012
Drukāt

1922. gada 27. jūlijā

27jul_piemineklis_23

Pirms 90 gadiem, 1922. gada 27. jūlijā, Latvijas Ministru prezidents Zigfrīds Anna Meierovics deva rīkojumu izstrādāt noteikumus konkursam par granīta “Piemiņas staba”, tas ir, Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušiem karavīriem veltīta Brīvības pieminekļa, celšanu Rīgā.

 

Piemēram kalpoja līdzīgas idejas piemineklis Kauņā, Lietuvā. Meirovics jau no paša sākuma izteicās, ka obeliskam jāatrodas Brīvības bulvārī, tomēr debates par piemērotāko vietu nākamajos gados nerima. Nopietni izskatīja iespēju pieminekli celt Daugavmalā, minēja arī Daugavas salas. Tāpat ieilga piemērotākā projekta izvēle. Tikai 1931. gadā kļuva skaidrs, kāds Brīvības piemineklis izskatīsies un kur tas atradīsies.

 

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (2)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+