Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
30. marts, 2012
Drukāt

1922. gada 30. martā

30mar_dumins_2

Pirms 90 gadiem, 1922. gada 30. martā, Rīgā mūziku cienoša strādnieka ģimenē piedzima ilggadējais Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, vairāku Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Jānis Dūmiņš.

 

Viņa vecāki līdz sirmam vecumam dziedāja koros, un arī Jāņa Dūmiņa darba mūžs bija cieši saistīts ar koriem un diriģēšanu. Jāpiebilst, ka sākotnēji Dūmiņš vēlējās apgūt vijoļspēli, taču rokas slimības dēļ no šī nodoma bija jāatsakās. Tad tika izvēlēta diriģenta karjera. Viņa vadītie kori, kā jauniešu koris “Rīga”, jau 60. gados sāka plūkt laurus ārvalstu festivālos, un tas PSRS apstākļos bija kas ļoti īpašs.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+