Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
9. janvāris, 2012
Drukāt

1922. gada 9. janvāris


9janv_osta_22

Pirms 90 gadiem “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Paši zog – citus vaino. Vācijas presē atkārtojas ziņas, ka Latvijas ostās, kuģus izlādējot, esot attīstījusies zagšana.

 

Patiesībā tvaikoņu preces zog vai nu citās ostās, vai arī “ievilkšanu” izdara pašu kuģu ļaudis. Piemēram, Rīgā uz Vācijas kuģa “Helikon”, kas atveda kakao, konstatēja preču iztrūkumu. Kuģa vadītājs pastāvēja, ka izlādējot notikusi zādzība. Muitas ierēdņi pārmeklēja tvaikoni un atrada iztrūkstošo, jo to bija ievilkuši paša “Helikona” ļaudis. Lai glābtu tvaikoņa godu, kapteinis Bernholds rakstiski lūdza muitas valdi vainīgos nesodīt te. Viņš apņēmās Hamburgā tos nodot tiesai.” Taisnību sakot, zagšana Rīgas ostā tolaik tomēr pastāvēja, jo arī ASV nevalstiskā organizācija ARA, kas Eksportostā izkrāva savas humānās palīdzības kravas, 1921. gada vasarā sūdzējās: “Zagšanas iemesls no krāvēju, policistu un birokrātu puses nav apstāklī, ka viņi būtu izsalkuši vai tiem pietrūktu pārtikas, bet apstāklī, ka viņi, šķiet, uzskata, ka viņiem ir tiesības nozagt daļu no kravas kā tiem piešķirtu īpašu kukuli.”

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+