Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
18. septembris, 2013
Drukāt

1923. gada 18. septembrī

18sept_piemvalde_22

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 18. septembrī, savu pirmo sēdi noturēja Pieminekļu valde – Latvijas vēsturē pirmā īpašā valstiskā institūcija, kas par savu uzdevumu izvirzīja kultūras pieminekļu aizsardzību.

 

Jūnijā Saeima jau bija apstiprinājusi likumu par pieminekļu aizsardzību, kas noteica, ka aizsargājamajos objektos ieskaitāmi “visi nekustamie un kustamie objekti, kam ir arhitektoniska, etnogrāfiska, mākslinieciska, vēsturiska vērtība”. Aizsardzībai bija pakļaujami tēlniecības un tēlotājmākslas pieminekļi, kas nav jaunāki par 50 gadiem. Kā struktūra Pieminekļu valde pakļāvās Izglītības ministrijai, bet par valdes pirmo priekšsēdētāju iecēla arheologu Frīdrihu Ozoliņu. Ar laiku Pieminekļu valde kļuva par 20. – 30. gadu Latvijas stūrakmeni kultūras mantojuma pārvaldībā. Institūcija pastāvēja līdz 1944. gadam ar pārtraukumu padomju okupācijas laikā.

 

 

Pievienot komentāru

Turcijas kūrortpilsētā Antaljā nograndis spēcīgs sprādziens; vairāki ievainotie (1) Sprādzienā Turcijas kūrortpilsētā Antaljā otrdien ievainoti desmit cilvēki, vēsta ziņu aģentūra DHA.
Draugiem Facebook Twitter Google+