Mobilā versija
+7.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
2. decembris, 2013
Drukāt

1923. gada 2. decembrī

2dec_Kallasa_2

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 2. decembrī, Ņujorkā grieķu ieceļotāju ģimenē piedzima viena no izcilākajām 20. gadsimta operdziedātājam Marija Kallasa, īstajā vārdā Marija Anna Sofija Sesīlija Kalogeropulu.

Viņas tēls un plašā diapazona balss tā fascinēja laikabiedrus, ka Kallasu vēl tagad uzskata par jēdziena ”dīva” etalonu. Kallasas balss turklāt bija viegli atpazīstama, neatkārtojama. Komponists, pianists un diriģents Leonards Bernstains Kallasu nosaucis par ”operas Bībeli”.

Muzikologi norāda, ka, pateicoties viņas izpildījumam, publika no jauna atklājusi un iemīļojusi itāliešu opermūzikas klasiķu Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti un Vinčenco Bellīni darbus. Tieši itāliešu opermūziku Kallasa izpildīja visbiežāk, un 
50. – 60. gados tā atnesa viņai pasaules slavu. Temperamentīgā māksliniece turklāt allaž bija dzeltenās preses uzmanības centrā saistībā ar savām mīlas lietām un konkurences cīņu ar citām izpildītājām.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+