Mobilā versija
+13.0°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
2. decembris, 2013
Drukāt

1923. gada 2. decembrī

2dec_Kallasa_2

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 2. decembrī, Ņujorkā grieķu ieceļotāju ģimenē piedzima viena no izcilākajām 20. gadsimta operdziedātājam Marija Kallasa, īstajā vārdā Marija Anna Sofija Sesīlija Kalogeropulu.

Viņas tēls un plašā diapazona balss tā fascinēja laikabiedrus, ka Kallasu vēl tagad uzskata par jēdziena ”dīva” etalonu. Kallasas balss turklāt bija viegli atpazīstama, neatkārtojama. Komponists, pianists un diriģents Leonards Bernstains Kallasu nosaucis par ”operas Bībeli”.

Muzikologi norāda, ka, pateicoties viņas izpildījumam, publika no jauna atklājusi un iemīļojusi itāliešu opermūzikas klasiķu Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti un Vinčenco Bellīni darbus. Tieši itāliešu opermūziku Kallasa izpildīja visbiežāk, un 
50. – 60. gados tā atnesa viņai pasaules slavu. Temperamentīgā māksliniece turklāt allaž bija dzeltenās preses uzmanības centrā saistībā ar savām mīlas lietām un konkurences cīņu ar citām izpildītājām.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (1)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+