Mobilā versija
+6.8°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
21. augusts, 2013
Drukāt

1923. gada 21. augusta

21aug_Kugis_22

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 21. augusta pēcpusdienā, Rīgā no Rēveles iebrauca amerikāņu bruņu kreiseris ”Pittsburg” – ASV jūrasspēku komandiera Eiropas ūdeņos Filipa Endrūsa flagkuģis.

 

Sabiedrība ”milzu kreiserim” pievērsa lielu uzmanību, un vizīte bija ievērojams ārpolitisks notikums. Šis kuģis faktiski bija vēsturisks, jo 1911. gadā bija kļuvis par pirmo pasaules karaflotes vēsturē, uz kura klāja nosēdusies lidmašīna (pirms pārdēvēšanas 1912. gadā kreisera vārds bija ”Pennsylvania”). Daugavā ”Pittsburg” būtu par šauru un seklu, tādēļ tas palika reidā pie Bolderājas. Tur kreiseri sagaidīja Latvijas valdības un ASV sūtniecības pārstāvji. Admirāli Endrūsu pieņēma Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste, bet kuģa virsniekiem Kara ministrija sarīkoja goda maltīti. Kopumā kuģa komandā atradās ap 1000 jūrnieku. Amerikāņi kāpa malā paši un neliedza arī ekskursantiem apskatīt kuģi. ”Pittsburg” uzkavējās pie Bolderājas līdz 25. augustam un tālāk devās uz Liepāju un Klaipēdu.

 

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+