Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
23. oktobris, 2013
Drukāt

1923. gada 23. oktobrī

23okt_Hamburga_2

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 23. oktobrī, vācu komunistu kaujinieki Ernsta Tēlmaņa vadībā sāka uzbrukumu policijas iecirkņiem Hamburgā absurdā cerībā, ka viņiem sekos visi Vācijas ”darbaļaudis” un sākies kas līdzīgs 1917. gada oktobra revolūcijai Krievijā.

No militārā viedokļa bezjēdzīgā Hamburgas sacelšanās tika apspiesta faktiski jau tās pašas dienas vakarā. Dumpis prasīja ap simts cilvēku dzīvību, bet 300 tika ievainoti. Upuru skaitā bija 17 policisti, 24 komunistu kaujinieki un 61 civiliedzīvotājs. Policija arestēja ap 1400 personu. Hamburgas sacelšanās jo­projām uzdod vēsturniekiem daudz jautājumu, taču tiktāl ir skaidrs, ka tās režisori nāca no padomju Krievijas un dumpja praktiskajā sagatavošanā bija iesaistīti čekisti, tostarp latvieši. Plānā par ”vispasaules proletārisko revolūciju” Vācija ieņēma svarīgu vietu. Bija cerības, ka līdz ar to kapitālisms sagrūs visā Eiropā.

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+