Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
24. maijs, 2013
Drukāt

1923. gada 24. maijā

24maijs_Petersons_22

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 24. maijā, Bulduros komēdiju rakstnieka Jūlija Pētersona ģimenē piedzima latviešu kultūrā daudz vairāk pazīstamais Pēteris Pētersons – teātra režisors un arī dramaturgs.

 

Laikabiedri augsti vērtēja viņa domas oriģinalitāti, pat ekscentriskumu un “kultūrvēsturisku apjēgšanu”, kā atzīmēja Pētersona draugs un domubiedrs Imants Ziedonis. Pētersonu apbrīnoja par uzdrošināšanos un spēju kā režisoram brīvi “pārmontēt” literāru darbu tā, lai tas derētu skatuvei. Par viņa izcilāko uzvedumu uzskata A. Čaka “Spēlē, Spēlmani!” iestudējumu Jaunatnes teātrī 1972. gadā. 1983. gadā viņa 60. gadu jubilejas sakarā “Literatūrā un Mākslā” Ziedonis rakstīja: “Pēteris Pētersons manā biogrāfijā man ir viens no pirmajiem un līdz šim esošajiem brīvā cilvēka paraugiem. (..) Viņš ir dzīvojošs, manifestējošs teātra princips. Uz skatuves viņš nenolaižas līdz ikdienas atdarināšanai.”

 

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+