Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
6. marts, 2013
Drukāt

1923. gada 6. martā

6marts_santimi_22

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 6. martā, “Jaunākās Ziņas” vēstīja, ka Latvijas Banka sākusi apgrozībā esošās papīra sīknaudas apmaiņu pret Šveicē kaltajiem bronzas santīmiem, izraisot pamatīgu ažiotāžu: “Ziņa par metālnaudas pienākšanu Rīgā vakar ātri izplatījās un ziņkārīgie steidzās Latvijas Bankā iemainīt tos pret papīrnaudu.

 

Pie maiņas kases drīz vien izlocījās garumgara santīmu gaidītāju “aste”.” 1 santīms līdzinājās 50 Latvijas kapeikām. Santīmi, īpašās mucās sasaiņoti, vispirms bija nogādāti Rēvelē (Tallinā), pēc tam marta pirmajās dienās kuģī “Orlanda” atvesti uz Ventspili un tālāk vilcienā uz Rīgu. Uzreiz Rīgā izkraut tos acīmredzot neļāva ledū iekaltie kuģošanas ceļi līcī. Pirmais jauno sīknaudu saņēma valsts vērtspapīru spiestuves vadītājs, mākslinieks Rihards Zariņš. Ļaudīm spožās monētas ļoti patika, taču ne visi bija par tām informēti – santīmus, piemēram, atteicās pieņemt tramvaju konduktori.

 

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+