Mobilā versija
+3.9°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
8. augusts, 2013
Drukāt

1923. gada 8. augustā

8aug_Gudmens_22

Pirms 90 gadiem, 1923. gada 8. augustā, 14 gadu vecais klarnetists Benijs Gudmens pameta vidusskolu un pievienojās profesionālu orķestrantu grupai, kas vasarās izklaidēja pasažierus uz Mičiganas ezera tvaikoņiem.

 

Vēlāk par svinga karali sauktajam džeza muzikantam tas bija profesionālās karjeras sākums, turklāt šajā vasarā Gudmens satika arī ne mazāk apdāvināto džeza leģendu Biksu Beiderbeku, kam tobrīd bija jau 20 gadu. Gudmens klarneti bija sācis spēlēt 10 gadu vecumā. 16 gadu vecumā viņš jau izpelnījās Čikāgas labākā džeza orķestra vadības uzmanību, bet 20. – 30. gadi kļuva par Gudmena popularitātes straujā pieauguma lieciniekiem. Tiek atzīmēts, ka viņa sniegums veicinājis džeza pakāpenisku pārkvalificēšanos no tīras izklaides mūzikas uz nopietno mūziku. Jāpiebilst, ka izcilais muzikants bija no Krievijas impērijas izceļojušu ebreju emigrantu dēls – viņa tēvs nāca no Varšavas, bet māte no Kauņas.

 

Pievienot komentāru

"Biedējošo klaunu" uzbrukumi: Austrijā savainoti vairāki cilvēki Tuvojoties Helovīnam, vairāki cilvēki Austrijā guvuši savainojumus biedējošu klaunu tērpos ģērbušos cilvēku uzbrukumos.
Draugiem Facebook Twitter Google+