Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Vitālijs, Ralfs, Valgudis
Trešdiena, 23. augusts, 2017
17. jūnijs, 2014
Drukāt

1924. gada 17. jūnijā

17jun_Divsieviba_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 17. jūnijā,  “Jaunākās Ziņas” informēja: “Dzimtsarakstu nodaļās pēdējā laikā ienāk sevišķi daudz sūdzību no Padomju Krievijā un arī kara laikā salaulātām sievām, kuru vīri, atbraucot Latvijā, apprecas ar citām savām vecām izredzētām. Šie vīri, atbraucot Latvijā, pēc kāda laika iznīcina Krievijā izdotos laulību dokumentus, bet liecinieki, kuri bijuši klāt laulībās, arī nav atrodami. Tā sievām beidzot nav nekādu pierādījumu par noslēgto laulību.” Divsievība, izmantojot kara un pēckara juku laiku, kā arī nepilnības dokumentu reģistrācijā, Latvijā 20. gados nebija retums, lai arī par to pienācās vairāku mēnešu cietumsods. Piemēram, 1925. gadā Rīgas apriņķī vien par divsievību policija sastādīja divus protokolus mēnesī. Līdzīga situācija bija vērojama arī citviet Eiropā, kur karš bija mainījis varas un robežas, sajaucis valstis, tautas un ģimenes.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+