Mobilā versija
+3.9°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
20. augusts, 2014
Drukāt

1924. gada 20. augustā

20aug_Lubans_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 20. augustā, “Jaunākās Ziņas” ievadrakstā atzina: “Lubānes ezera līmeņa pazemināšana un viņam pieguļošo pļavu atbrīvošana no pārmērīgiem ūdeņiem ir viena no lielākajām ūdens būvju problēmām Latvijā.”

To rakstīja pēc tam, kad ezers trīs gadus pēc kārtas pavasaros bija applūdinājis ap 65 tūkstošu hektāru lielas platības un Saeima beidzot bija atvēlējusi Zemkopības ministrijai daudzmaz vērā ņemamu summu ezera līmeņa regulēšanas uzsākšanai. Pirmie mēģinājumi samazināt Lubāna līmeni, kas pavasaros cēlās par diviem metriem, notika jau 19. gadsimta beigās, taču izraktais kanāls starp ezera dienvidrietumu galu un Aivieksti ātri aizauga un aizsērēja. Latvijas valsts pie katastrofālo plūdu problēmas risināšanas ķērās 1922. gadā, tomēr tobrīd vēl tikai tīri deklaratīvā līmenī. Reāli darbi klānu nosusināšanā un ezera regulēšanā sākās 20. gadu vidū, turpinājās 30. gados un iestiepās 60. – 70. gados.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (29)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+