Mobilā versija
+12.3°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
21. janvāris, 2014
Drukāt

1924. gada 21. janvārī

21janv_Lenins_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 21. janvārī, Piemaskavas Gorkos nomira lielinieku partijas vadonis un padomju režīma iedibinātājs Vladimirs Iļjičs Ļeņins.

Dažādas nopietnas veselības problēmas viņu vajāja vismaz pēdējos divus dzīves gadus, tomēr janvārī Ļeņina veselības stāvoklis pasliktinājās ļoti strauji. Oficiāli viņa nāves iemesls bija asinsvadu atero-skleroze un ar to saistītie asinsrites traucējumi. Tajā pašā laikā jau toreiz un joprojām pastāv paralēlā versija, ka Ļeņina smadzenes pamazām saēdis sifiliss. Tūdaļ pēc viņa nāves pārējie lielinieku vadoņi sāka veidot Ļeņina kultu, kas eksistēja praktiski līdz PSRS galam un nav zudis arī tagad. Ļeņinu pasludināja par “nemaldīgu”, par “ģēniju” un kristālskaidru cilvēku. Viņa biogrāfiju pārrakstīja līdz nepazīšanai, noklusējot gan nekrievu un muižniecisko izcelsmi, gan romānu ar Inesi Armandu, par politiskās dzīves peripetijām nemaz nerunājot.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+