Mobilā versija
-0.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
21. janvāris, 2014
Drukāt

1924. gada 21. janvārī

21janv_Lenins_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 21. janvārī, Piemaskavas Gorkos nomira lielinieku partijas vadonis un padomju režīma iedibinātājs Vladimirs Iļjičs Ļeņins.

Dažādas nopietnas veselības problēmas viņu vajāja vismaz pēdējos divus dzīves gadus, tomēr janvārī Ļeņina veselības stāvoklis pasliktinājās ļoti strauji. Oficiāli viņa nāves iemesls bija asinsvadu atero-skleroze un ar to saistītie asinsrites traucējumi. Tajā pašā laikā jau toreiz un joprojām pastāv paralēlā versija, ka Ļeņina smadzenes pamazām saēdis sifiliss. Tūdaļ pēc viņa nāves pārējie lielinieku vadoņi sāka veidot Ļeņina kultu, kas eksistēja praktiski līdz PSRS galam un nav zudis arī tagad. Ļeņinu pasludināja par “nemaldīgu”, par “ģēniju” un kristālskaidru cilvēku. Viņa biogrāfiju pārrakstīja līdz nepazīšanai, noklusējot gan nekrievu un muižniecisko izcelsmi, gan romānu ar Inesi Armandu, par politiskās dzīves peripetijām nemaz nerunājot.

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiemJauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+