Mobilā versija
+9.0°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
24. marts, 2014
Drukāt

1924. gada 24. martā

24marts_Radio_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 24. martā, Latvijā izskanēja pirmais sabiedriskais radio raidījums, kaut gan Rīgas radiofons vēl nemaz nebija nodibināts.

Raidstacijas ”Rīga II” radiotelegrāfists ēterā nolasīja atsevišķus ”Valdības Vēstneša” rakstus. Šajā pašā gadā VEF sāk izgatavot pirmos radioaparātus. Sabiedriskā radio iekārtošanas lietas Latvijā virzīja Pasta un telegrāfa departamenta radiodaļas priekšnieks inženieris Jānis Linters. Progresīvākā valsts radio ieviešanā Eiropā tobrīd skaitījās Anglija ar vairāk nekā pusmiljonu aparātu. Vācijā savukārt bija izplatīta skaļruņu izlikšana publiskās vietās. Inženieris Linters presē apgalvoja, ka Rīgai sava radiostacija varētu parādīties jau gada beigās, tomēr Rīgas radiofona stacija darbību sāka tikai 1925. gada ­1. novembrī.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+