Mobilā versija
+17.5°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
25. februāris, 2014
Drukāt

1924. gada 25. februārī

25feb_zvans_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 25. februārī, Rīgas Doma baznīcā atgriezās viens no četriem zvaniem, kurus 1915. gada vasaras beigās, vācu karaspēkam uzbrūkot,  pēc cara varasiestāžu pavēles noņēma un evakuēja uz Iekškrieviju.

Kopumā toreiz no visas Latvijas teritorijas izveda ap diviem tūkstošiem baznīcu zvanu. 20. gadu sākumā Latvijā atgriezās labi ja ceturtā daļa, kaut arī Latvijas – Padomju Krievijas miera līgums paredzēja atdot atpakaļ evakuētās vērtības. Konkrētais, izmēros nelielais zvans karu pārlaida Ņižņijnovgorodā. ”Zvans liets no tīras bronzas, un tāpēc tam skaista tīra skaņa. Ekspreši zvanu uz ragaviņām atveda pie Māras (Doma) baznīcas, kur pa izlauztu logu zvanu ar ķēdēm uzvilka un ielaida tornī. Tad zvanu pa iekšpusi uzvilka torņa galā,” vēstīja ”Jaunākās Ziņas”. Mūsdienās Doma baznīcai ir astoņi zvani, taču visi glabājas uz zemes, jo uzvilkt tos tornī ir bīstami bojāto koka konstrukciju dēļ.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (13)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+