Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
26. septembris, 2014
Drukāt

1924. gada 26. septembrī

26sept_Naktstaurini_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 26. septembrī, ”Jaunākās Ziņas” rakstīja: ”Prostitūcija, pēc sanitār­iestāžu ziņām, pie mums ne visai attīstās plašumā.

Pavisam Latvijā reģistrētas 500 prostitūtas, no kurām Rīgā uzturas 435, Jelgavā 8, Kuldīgā 2, Ventspilī 15, Ludzā 7 utt. Atklātās mājas vēl pastāv vienīgi Jelgavā, Kuldīgā un Ventspilī. Prostituētās Rīgā apmetušās nomalēs. Bet diezgan daudz viņu ir arī vēl centrā, kur galvenā kārtā uzturas glaunākās staigules. Visbiežāk viņas var sastapt pilsētas centrā, pastaigājoties ap Vērmaņa dārzu un ostā. Prostituēto starpā sastopamas meitenes un vecenes. (..) Protams, viņas nāk no visām tautībām. Vislielākais prostituēto skaits ir 25 – 40 gadu vecumā. Viņu starpā ir kantoristes, skolotājas, ierēdnes, šuvējas, žēlsirdīgās māsas un – aktrises. (..) Visbiežāk prostituētās mirst pašnāvībā. Caurmērā prostitūtas nopelna dienā no 100 līdz 500 rubļu.”

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (19)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+