Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
3. decembris, 2014
Drukāt

1924. gada 3. decembrī

3dec_socialdemokrats_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 3. decembrī, ar dažu stundu starpību Rīga piedzīvoja incidentus, kurus pilsoniskās ”Jaunākās Ziņas” pielīdzināja terora aktiem, ”kādiem demokrātiskā un kulturēlā valstī nedrīkst būt vietas”.

Vispirms iepriekšējās dienas vakarā nezināmas personas bija uzbrukušas kreisi noskaņotā laikraksta ”Laikmets” redakcijai Miesnieku ielā 12. Pie redakcijas durvīm uzspridzināja pašizgatavotu bumbu, sabojājot durvju apakšējo daļu, pretējās ēkas sienu un izsitot trīs logus. Cilvēki necieta. Nezināmas personas apmēram tajā pašā laikā neveiksmīgi mēģināja uzlauzt arī avīzes ”Sociāldemokrāts” redakciju K. Barona ielā 25. No rīta plkst. 8.15 nu jau pie ”Sociāldemokrāta” ieejas norībēja sprādziens. Zaudējumi – sabojātas durvis un izsisti logi. Vainojamas bija radikālnacionāli noskaņotu studentu aprindas, kas tā reaģēja uz Maskavas atbalstīto igauņu komunistu puča mēģinājumu Tallinā. Tas bija noticis 1. decembrī un šokējis visu Latviju. Diemžēl laikrakstu spridzināšana turpinājās. Piemēram, 1926. gadā bumba uzspridzināta arī pie konservatīvās ”Brīvās Zemes” redakcijas.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+