Mobilā versija
+17.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
3. februāris, 2014
Drukāt

1924. gada 3. februārī

3feb_Wilson_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 3. februārī, ar trieku un sirdsdarbības traucējumiem savās mājās Vašingtonā nomira divkārtējais ASV prezidents (no 1913. līdz 1921. gadam) Tomass Vudro Vilsons.

Viņa vadībā ASV bija mainījusi ierasto ārpolitikas kursu, iesaistoties Pirmajā pasaules karā, palielinot sabiedroto uzvaras izredzes un piesakot sevi jau kā pasaules, ne vairs tikai Amerikas mēroga lielvalsti. Vilsona izvirzītās pēckara Eiropas iekārtojuma “14 punktu” programmas viens no vadmotīviem bija tautu pašnoteikšanās tiesības. Pateicoties tam, tika akceptēta daudzu jaunu valstu, tajā skaitā Latvijas, rašanās uz karā sagruvušo impēriju drupām. Demokrātu politiķi godināja arī par Tautu savienības izveidi, centieniem izskaust slepeno diplomātiju un panākt atbruņošanos. Latvijā Vilsona nāve tika uzņemta ar patiesu nožēlu. “Latvijai Vilsona nāve ir liels zaudējums, sevišķi jo tādēļ, ka savu pēdējo vārdu viņš vēl nebija teicis,” rakstīja “Jaunākās Ziņas”.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+