Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
6. maijs, 2014
Drukāt

1924. gada 6. maijā

6maijs_Kiosks_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 6. maijā, “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Brīvības un Aspazijas bulvāra stūrī līdz šim stāv kiosks, kurš būvēts pagājušajā gadsimtenī un ir ļoti neērts. Par līdzšinējo paviljonu jau dzirdēts daudz sūdzību, jo viņš bojā gaisu visā apkārtnē. Viņa vietā tagad pilsētas valde būvē jaunu paviljonu pēc Rietumeiropas parauga, kas apmierinās visas modernās prasības. (..) Paviljonā atradīsies laikrakstu, augļu un loterijas biļešu pārdošanas nodaļas. Paviljona otrā pusē, kas iziet uz Nacionālās operas pusi, ierīkos verandu. Atejas atradīsies zem paviljona.” Runa ir par arhitekta Artūra Mēdlingera projektēto Kolonādes kiosku – vienu no prestižākajām tirdzniecības vietām Rīgā. Iepriekšējais koka sīktirdzniecības kiosks bija būvēts 1904. gadā, un tajā esošās tualetes patiesi bieži smakoja, izsaucot gan rīdzinieku sašutumu, gan ironiju par tādu “pilsētas vizītkarti”. Šīs nebūšanas zuda līdz ar jaunā Kolonādes kioska atklāšanu 1924. gadā.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+