Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
6. maijs, 2014
Drukāt

1924. gada 6. maijā

6maijs_Kiosks_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 6. maijā, “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Brīvības un Aspazijas bulvāra stūrī līdz šim stāv kiosks, kurš būvēts pagājušajā gadsimtenī un ir ļoti neērts. Par līdzšinējo paviljonu jau dzirdēts daudz sūdzību, jo viņš bojā gaisu visā apkārtnē. Viņa vietā tagad pilsētas valde būvē jaunu paviljonu pēc Rietumeiropas parauga, kas apmierinās visas modernās prasības. (..) Paviljonā atradīsies laikrakstu, augļu un loterijas biļešu pārdošanas nodaļas. Paviljona otrā pusē, kas iziet uz Nacionālās operas pusi, ierīkos verandu. Atejas atradīsies zem paviljona.” Runa ir par arhitekta Artūra Mēdlingera projektēto Kolonādes kiosku – vienu no prestižākajām tirdzniecības vietām Rīgā. Iepriekšējais koka sīktirdzniecības kiosks bija būvēts 1904. gadā, un tajā esošās tualetes patiesi bieži smakoja, izsaucot gan rīdzinieku sašutumu, gan ironiju par tādu “pilsētas vizītkarti”. Šīs nebūšanas zuda līdz ar jaunā Kolonādes kioska atklāšanu 1924. gadā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+