Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
8. aprīlis, 2014
Drukāt

1924. gada 8. aprīlī (1)

8apr_Martuzeva_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 8. aprīlī, Abrenes apriņķa Domopoles (Bērzpils) pagastā dzimusi dzejniece un pēckara nacionālās pretošanās kustības dalībniece Broņislava Martuževa.

Savu mūžu viņa pavadīja Lubānas pusē, bet dzejas sākotnēji izdeva ar radinieces, jaunās dzejnieces Evas Mārtužas vārdu – citādi tās neviens nedrukātu, jo darbība pretošanās kustībā, sekojošais apcietinājums un Sibīrija padomju apstākļos bija kā zīmogs uz mūžu. Pirmo reizi Martuževas dzejoļi ar īsto autores vārdu tika publicēti tikai 1990. gadā žurnālā ”Karogs”, kaut tobrīd visa Latvija jau zināja Eduarda Rozenštrauha dziedāto ”Kādēļ skumjas tavās acīs šovakar, mans draugs”. Leģendārā teicēja un dzejniece, draugu saukta par ”Broņu”, bija gan tās vārdu, gan mūzikas autore. Viņa spēlēja cītaru un akordeonu un mēdza pati sacerēt kā mūziku, tā vārdus. Kopumā Martuževai izdoti deviņi dzejoļu krājumi. Pēdējais – “Deg uguntiņa” – iznāca gadu pirms dzejnieces aiziešanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mūžīgo mieru dod viņai Kungs un mužīgā gaisma, lai atspīd viņai… Dižs Cilvēks un dzejniece.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+