Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
8. maijs, 2014
Drukāt

1924. gada 8. maijā (1)

8maijs_Koka_Fricis_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 8. maijā, Latvijas laikrak­sti ziņo, ka skvērā Rīgas apgabaltiesas (tagad Augstākā tiesa) priekšā tiek nojaukta “viena no pēdējām vācu okupācijas varas atliekām mūsu galvaspilsētā”.

Strādnieki noārdīja 1918. gada 3. septembrī atklātā pieminekļa vācu landesvēristam postamentu. Pats piemineklis – vācu karavīra tēls, tautā saukts par “koka Frici” – bija gāzts vai nu 1918. gada novembrī, vai 1919. gada sākumā. Ziņas par to ir pretrunīgas, taču skaidrs, ka lielinieki 1919. gada 1. maijā atbrīvoto postamentu izmantoja, lai tur uzliktu tēlnieka Burkarda Dzeņa veidoto Kārļa Marksa krūšutēlu. Bet komunistu elka mūžs bija vēl īsāks. Divdesmit dienas vēlāk vāciešu un latviešu karavīri padzina Stučkas valdību un ģipša Marksu sadauzīja. Lai arī laukums tiesas priekšā pieminekļiem šķiet piemērots, neatkarīgās Latvijas valdība nolēma, ka iepriekšējās piemiņas zīmes to padarījušas par “drūmu atmiņu vietu”, tādēļ palikušais postaments nojaucams, bet tā vietā stādāmas puķes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. To pašu vaig izdarīt ar Kremli un Mauzoleju… Kamēr tur neziedēs puķes, pasaulei miera nebūs…

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+