Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
23. oktobris, 2014
Drukāt

1924. gada naktī uz 23. oktobri

23okt_Bolinders_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada naktī uz 23. oktobri, Vid­zemes piekrastē rudens vētrā iepretim Ķirbižiem nogrima motorlaiva “Bolinders”.

Pret akmeņiem sadragāto vraku ieraudzīja no rīta. Gāja bojā 24 cilvēki. Tā bija viena no traģiskākajām miera laika kuģu katastrofām Latvijas piekrastē (slavenās “Neibādes” nogrimšana 1926. gadā prasīja 40 dzīvības). Nelaimes iemeslus tā arī nenoskaidroja, jo visi braucēji gāja bojā. Jādomā, ka nelielais “Bolinders” ceļā no Salacgrīvas uz Rīgu bija uzņēmis pārāk lielu kravu un pārāk daudz pasažieru, turklāt ceļā tam sabojājās dzinējs. Kuģītī drīkstēja atrasties ne vairāk par 10 cilvēkiem, kamēr ceļā uz Rīgu devās 21 pasažieris un trīs komandas locekļi. “Bolinders” vēl veda cūkas, bet laivas tilpnes un klājs bija piekrauti ar linsēklu un labības maisiem. Neviens no bojāgājušajiem nebija paspējis uzvilkt glābšanas vesti, kas liecināja par nelaimes pēkšņumu. Vairākums upuru bija Salacgrīvas un apkaimes iedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+