Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
1. jūlijs, 2015
Drukāt

1925. gada 1. jūlijā

1jul_Vainode_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 1. jūlijā, Rīgas pilsētas valde izsludināja konkursu par vācu atstāto cepelīnu angāru nojaukšanu Vaiņodē un pārvešanu uz Rīgu galvaspilsētā iecerētā Centrāltirgus paviljonu vajadzībām.

Konkursā uzvarēja vietējā firma “Stars”. Tā solīja pasūtījumu izpildīt par 134 400 latiem. Ar nojaukšanas darbiem gan tik labi neveicās, un pieredzes trūkuma dēļ procesā gadījās arī negribēta metāla fermu sagāšanās. Tad darbiem piesaistīja vācu inženieri Vēberu, kurš ieteica konstrukciju dzelzs kniedes atkausēt ar acetilēna degli. 1926. gada vasarā angāru nojaukšanas darbos bija iesaistīti 50 strādnieki. Paralēli Rīgā notika dzelzsbetona pamatu veidošana tirgus paviljoniem. Šo uzdevumu veica kāda firma no Lietuvas. Kaut gan bija plānots, ka angāri ieradīsies Rīgā 1926. gada beigās, uz Rīgu tos pa dzelzceļu pārveda tikai 1928. gada aprīlī.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+