Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
13. oktobris, 2015
Drukāt

1925. gada 13. oktobrī

13okt_Tecere_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 13. oktobrī, Lielbritānijas vidienes Grantemas pilsētas mēra ģimenē piedzima viena no spilgtākajām Eiropas 20. gadsimta politiķēm – Margarēta Hilda Tečere, dzimtas uzvārdā Robertsa, politiskā izlēmīguma un nepiekāpības dēļ vēlāk saukta par “dzelzs lēdiju”.

Tečere bija pirmā sieviete, kas kļuvusi par Eiropas valsts premjerministri, kā arī ne tikai pirmā, bet pagaidām arī vienīgā Apvienotajā Karalistē. Turklāt, vadot britu konservatīvo valdību no 1979. līdz 1990. gadam, viņa uzstādīja rekordu premjerēšanas ilguma ziņā 20. gadsimta Lielbritānijā. Konservatīvo partiju Tečere sāka vadīt vēl agrāk – 1975. gadā. Arī tur viņas pilnvaru laiks noslēdzās 1990. gadā. “Dzelzs lēdijas” vārds politiķei “pielipa”, pateicoties bezkompromisu politikai pret PSRS, rīcībai Folklendu salu kara laikā 1982. gadā, kā arī viņas ekonomiskajai politikai, kas balstījās stingrā tirgus ekonomikas likumu ievērošanā.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+