Mobilā versija
+20.7°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
15. maijs, 2015
Drukāt

1925. gada 15. maijā

15maijs5_Foldats_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 15. maijā, Liepājā piedzima biologs Ernests Foldāts, pasaulē pazīstamais botāniķis un orhideju pētnieks.

Otrā pasaules kara gados ģimnāzistu Foldātu iesauca latviešu leģiona 15. divīzijā. Tas mainīja visu viņa dzīvi. Kara beigas puisis sagaidīja Vācijā, uzturējās latviešu bēgļu nometnēs, bet 1948. gadā agrākais leģionārs pārcēlās uz Venecuēlu, kur pavadīja lielu mūža daļu. Viņš nodevās bioloģijas studijām kā Venecuēlas, tā ASV augstskolās. Par Foldāta doktora darba tematu kļuva Venecuēlas orhidejas. Pētījumu rezultāts bija 70 jaunu orhideju sugu atklāšana, kā arī vairāk nekā 1000 orhideju sugu apraksts piecsējumu grāmatā ”Venecuēlas orhideju flora”. Par savu veikumu zinātnieks saņēmis daudzas atzinības Venecuēlā un tāpat rietumvalstīs. Foldāts izpelnījās dažādus administratīvos amatus Venecuēlas augstskolās un pētniecības iestādēs. Dzimteni viņš atkal apmeklēja 1990. gadā, kādu brīdi nostrādājot par LU Bioloģijas fakultātes vieslektoru, kā arī dāvinot orhideju stādus LU Botāniskajam dārzam un Latvijas Nacionālajam botāniskajam dārzam.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (10)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+