Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
19. marts, 2015
Drukāt

1925. gada 19. martā

19marts_Poli_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 19. martā, “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Mūsu lauksaimnieki sūdzas par laukstrādnieku trūkumu un pārmērīgām vietējo strādnieku prasībām.

Tāpēc Latvijas Lauksaimniecības centrālbiedrība lūdz Ministru kabinetu atļaut laukstrādnieku ievešanu no Lietuvas un Polijas. Ievērojot lielo bezdarbnieku skaitu (ap 10 000), var noteikti paredzēt, ka darba ministrija atradīs strādnieku ievešanu Latvijā par nepielaižamu.” Tieši 1925. gadā sākās diskusijas par viesstrādnieku nepieciešamību Latvijas laukos, jo citādi tālāka lauksaimniecības attīstīšanās darbaroku trūkuma dēļ šķita neiespējama. Centieni piesaistīt Vidzemes un Zemgales saimniecībām latgaliešus lāgā nesekmējās, tāpēc lielākās cerības saistīja ar lietuviešiem un poļiem. 1929. gadā Latvijas laukos bija ap 18 tūkstošiem poļu un lietuviešu viesstrādnieku, bet 30. gadu vidū – jau 34,9 tūkstoši.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+