Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
19. marts, 2015
Drukāt

1925. gada 19. martā

19marts_Poli_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 19. martā, “Jaunākās Ziņas” rakstīja: “Mūsu lauksaimnieki sūdzas par laukstrādnieku trūkumu un pārmērīgām vietējo strādnieku prasībām.

Tāpēc Latvijas Lauksaimniecības centrālbiedrība lūdz Ministru kabinetu atļaut laukstrādnieku ievešanu no Lietuvas un Polijas. Ievērojot lielo bezdarbnieku skaitu (ap 10 000), var noteikti paredzēt, ka darba ministrija atradīs strādnieku ievešanu Latvijā par nepielaižamu.” Tieši 1925. gadā sākās diskusijas par viesstrādnieku nepieciešamību Latvijas laukos, jo citādi tālāka lauksaimniecības attīstīšanās darbaroku trūkuma dēļ šķita neiespējama. Centieni piesaistīt Vidzemes un Zemgales saimniecībām latgaliešus lāgā nesekmējās, tāpēc lielākās cerības saistīja ar lietuviešiem un poļiem. 1929. gadā Latvijas laukos bija ap 18 tūkstošiem poļu un lietuviešu viesstrādnieku, bet 30. gadu vidū – jau 34,9 tūkstoši.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (29)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+