Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
23. decembris, 2015
Drukāt

1925. gada 23. decembrī

23dec_Ziemassvetki_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 23. decembrī, Rīgas policijas prefektūrai bija darba pilnas rokas, lai saskaņā ar tā laika likumdošanu izskatītu un apstiprinātu pieteikumus publisku svētku pasākumu rīkošanā.

Avīzes ziņoja, ka ierēdņi, kuri parasti strādājuši līdz plkst. 15, tagad raujoties līdz pusnaktij. 23. decembrī izsniedza atļaujas 150 ballēm, banketiem un citu veidu Ziemassvētku sarīkojumiem. 24. decembrī izsniedza vēl vairākus desmitus, tādējādi 1925. gada Ziemassvētku dienās kopējais sarīkojumu skaits galvaspilsētā pārsniedza 200. Tirgus, veikalus, tajā skaitā alkohola, slēdza jau pirmssvētku dienā. Kafejnīcas, konditorejas un “ēdienu veikali” (ēdnīcas) turpināja darbu arī svētkos. Prefektūras vadība īpaši piekodināja namīpašniekiem nemēģināt atkārtot veco laiku tradīciju, kad ielu posteņos dežurējošajiem policistiem svētkos deva “dzeramnaudas”: “Ņemšanā vai došanā pieķertos sauks pie atbildības.”

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+