Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
25. septembris, 2015
Drukāt

1925. gada 25. septembrī

Centraltirgus_vest

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 25. septembrī, Rīgas pilsētas valdes vadība, kā arī dzelzceļa amatpersonas un Rīgas policijas priekšnieks Grīnvalds lika pamatakmeni Centrāltirgus kompleksam.

Pamatos iemūrēja pergamentu ar datiem par tirgus būves vēsturi, valdības un Rīgas pašvaldības sastāvu, arī dienas laikrakstus un žurnālus. Būve bija jāpabeidz piecos gados. Celtnieki termiņā iekļāvās, kaut arī izmaksas bija lielākas, nekā sākumā plānots. Viens no iemesliem jauna tirgus būvei bija saldētavu un laikmeta higiēnas normām atbilstošu noliktavu un tirdzniecības vietu trūkums vēsturiskajā Daugavmalas tirgū. Katru gadu nozīmīga daļa pārtikas produktu Daugavmalas tirgū sabojājās un bija jāizmet tika tādēļ, ka nebija pagrabu un saldētavu. Uz katru Rīgas iedzīvotāju gadā tā gāja zudībā pārtika Ls 12 vērtībā, kas tā laika cenās nebija maz. Tāpat bija zināms, ka Rīga gadā patērē pārtiku 70 miljonu latu vērtībā un 25 miljoni no tiem tiek tērēti tirgū.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+