Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
7. janvāris, 2015
Drukāt

1925. gada 7. janvārī

7janv_Darels_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 7. janvārī, britu inženiera ģimenē Indijā piedzima arī Latvijā ar savām grāmatām populārais dabaszinātnieks un zoologs Džeralds Darels.

Viņš bija ļoti aktīvs apdraudēto sugu aizsardzības kampaņu rīkotājs un iekārtoja pats savu zooloģisko dārzu Džērsijas salā Lamanša jūras šaurumā. Darela ieskatā, zoodārzu galvenā misija bija ne tik daudz dzīvnieku izrādīšana, cik būt par patvērumu apdraudētām sugām, to pavairošanai nebrīvē ar sekojošu izplatīšanu atpakaļ dabiskajā vidē. Pasaule Darelu tomēr vairāk pazīst, pateicoties daudzajām, asprātīgi un aizraujoši uzrakstītajām grāmatām par dzīvnieku pasauli. No apmēram 30 grāmatām latviešu valodā tulkots ap 20 viņa grāmatu. Pazīstamākās Latvijā ir “Zvērudārzs manā bagāžā”, “Pārpildītais šķirsts”, “Mana ģimene un citi zvēri”. Džeralds Darels bija dabaszinātnieks autodidakts un arī par rakstnieku kļuva nevis savas pārliecības, bet gan vecākā brāļa, pazīstamā romānu rakstnieka Lourensa Darela, pamudināts.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+